biography.

18. listopadu 2014 v 12:12 | Nicola Sopphie | © abenson.blog.cz

Birth Name: Ashley Victoria Benson
Nickname: Ash
Birth Date: December 18th, 1989
Birth Place: Anaheim Hills, California
Siblings: Older sister, Shaylene Benson
Height: 5′ 5″

Ashley Victoria Benson je americká herečka a modelka která se narodila 12. prosince 1989. Je známá zejména pro své role Abigail Deveraux na NBC v seriálu Tak jde čas (2004-2007),Mia Torcoletti v seriálu Městečko Eastwick (2009-2010), Hanna Marin v seriálu Prolhané krásky a Brit ve filmu Spring Breakers (2012).

Ash se narodila a vyrůstala v Anaheim Hills, Anaheim, Kalifornie s maminkou Shannon,tatínkem Johnem a starší sestrou Shaylene. Ve svých čtyřech letech začala Ash tancovat balet, jazz, hip-hop a lyrický tanec. Ashley také zpívala a objevila se i v několika muzikálech. Ve čtyřech letech zpívala sólo na čtyřech vánočních bohoslužbách ve svém kostele. V pěti letech dostala modelingovou příležitost v tanečním katalogu. V 8 letech ji objevila modelingová agentura The Ford Modeling Agency. V roce 2005 se objevila v seriálu Zoey 101, dále pak Ash oslovili pro spolupráci na videoklipech, jako NLT- "That Girl", One Call- "BlackLight" (chtěla jsem ho sem dát ale bohužel není zpřístupněno pro naši zem) nebo Hot Chelle Rae- "Honestly". V roce 1999 za Ashley Benson začala věnovat herecké kariéře. Objevila se v mnoha reklamách ale rychle přešla k filmovému herectví. V roce 2004 podepsala Ash smlouvu na tři roky s kanálem NBC na denní seriál Tak jde čas (Days of our Lives) a 12.11.2004 začala hrát roli Abigail "Abby" Deveraux,roli nejstaršího dítěte superpáru Jacka Deverauxe a Jennifer Hortnové. Tuto roli hrála až do 2. května 2007. Dále se Ashley objevila v seriálu Supernatural (Lovci duchů) jako Tracy Davis. Také ji můžeš znát z filmu Přes noc třicítkou (13 Going On 30) z roku 2004 kde hrála po boku Jennifer Garner. Hrála jednu z "šestikoček". Taky si zahrála ve filmu Bring It On: In It Win It (2007) jako Carson.V tomto filmu musela tvrdě pracovat a učit se roztleskávat (Cheerleading). V roce 2008 se objevila ve filmu Skandál texaských roztleskávaček (Fab Five: The Texas Cheerleader Scandal) v roli Brooke Tippit. Tento film je založen na skutečném příběhu.Ashley hrála také na kanálu ABC v seriálu Městečko Eastwick (Eastwick). Její postava byla puberťačka Mia, dcera Roxie Torcoletti. Role trvala pouze třináct epizod, poté ji ABC zrušil kvůli nízkému hodnocení. Ale od té doby získal kultovní pokračování.

V prosinci 2009 byla Ashley obsazena do role Hanny Marin v seriálu Prolhané krásky (Pretty Little Liars) na stanici ABC. Tento seriál je založený na knižní předloze autorky Sary Shepard. O tomto seriálu se můžeš dočíst vše v této rubrice. Její výkon v tomto seriálu byl chválen kritiky. V roce 2010 si Ash zahrála ve vánočním filmu Vánoční duch (Christmas Cupid). Hrála po boku Christiny Milian a Michaela Murraye. Tento film také vysílala stanice ABC. V lednu 2012 byla Ash obsazena do filmu Spring Breakers, kde nahradila Emmu Roberts. V tomto filmu si zahrála po boku Seleny Gomez, Vannesy Hudgens, Rachel Korine a Jamese Franca. Film vyšel v roce 2013. Ashley se stala tváří kolekce večerních šatů, návrháře Faviana v lednu 2013. V roce 2013 byla obsazena do seriálu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother) kde se objevila jako Carly Whittaker, Barneyho nevlastní sestra.

♡ vše kopírujte prosím se zdrojem / everything copy only with source ♡
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.