pretty little liars » synopsis » season four.

20. listopadu 2014 v 16:51 | Nicola Sopphie | © abenson.blog.cz

4.01 A Is for A-l-i-v-e

V premiérovém díle 4. série se dívky obrátí na Monu kvůli odpovědím, teď když je -A také jejím cílem. Obsah kufru auta je odhalen a dívky jsou v šoku, když zjistí, že je detektiv Wilden mrtvý.

4.02 Turn of the Shoe

Přítomnost paní DiLaurentis vyvádí z míry všechny okolo ní, obzvláště když věnuje Hanně rodinného papouška, jehož umění mluvit poskytuje překvapivý náhled do posledních dnů Alison. Aria už je unavená z pocitu bezbranosti, a tak se rozhodne chodit na hodiny sebeobrany a je fascinovaná svým sexy instruktorem. Toby svěří Spencer své srdceryvné tajemství. Hanna zjistí o své matce znepokojující věci. Aby se věci ještě zkomplikovaly, -A skoro zabije nejnovější lhářku, Monu, a udělá radikální krok, který vede ke zničení Emily.

4.03 Cat's Cradle

Hanna se obává, že má její matka děsivé tajemství a je odhodlaná jí chránit za každou cenu, což vede k nepříjemnému setkání s detektivem Holbrookem. Stopa v pátrání po tom, co se stalo Ali, zavede děvčata za děsivým výrobcem masek, kterému se líbí Emily a možná je propojen i s jiným obyvatelem Rosewoodu. Spencer a Toby dále pátrají v jeho minulosti. Melissa se vrací do Rosewoodu. A se zaměřuje na Pam, matku Emily. Aria kvůli své matce zoufale prosí.

4.04 Face Time

Holbrookova kolegyně, poručík Tannerová, přijíždí do města, aby vyšetřila co můžou mít lhářky společného s Wildenovou smrtí. Emily zpanikaří, když její rodiče začne neoprávněně kontrolovat sociálka kvůli -A. Hanna je naštvaná na Caleba, protože se snaží odvést její pozornost od policejního vyšetřování. Toby zjistí další informace o smrti jeho matky, ale to vede jen k dalším otázkám. Aria zažije nepříjemné setkání, když je venku s Jakem. Spencer chystá past na Melissu.

4.05 Gamma Zeta Die

Spencer a Emily navštíví nedalekou vysokou školu, mají ale odlišné plány, jak využít čas strávený v campusu. Spencer tam jela hlavně kvůli tomu, aby zjistila, co společného s tou školou měla Alison. Zato Emily opravdu zajímá, co bude dělat po maturitě. Hanna začíná opravdu šílet, když o své matce zjistí opět něco děsicého a udělá zoufalou věc - s katastrofálními účinky.

4.06 Under the Gun

Hannin pokus ochránit matku jí dostane do křížku s policií. Hanna má co vysvětlovat svým rodičům a policii když byla nalezena s něčím, co u sebe rozhodně neměla mít. Mona provalí Spenceřino tajemství před dívkami… což vede k tomu, že jsou na sebe holky naštvané. Aria se snaží pomoci kamarádovi svého bratra, který si to ale špatně vyloží. Shana se stále objevuje na neobvyklých místech, například v Ravenswoodu. Tam Spenceřino hledání po osobě, která se mnohokrát telefonovala s Alison, dovede i Tobyho a Spencer - tak podivné místo ještě v životě neviděli.

4.07 Crash and Burn, Girl!

Caleb a Toby se dají dohromady, aby pátrali nejen po -A, ale i po tom, co se stalo v noc požáru a narazí na informaci, která je dovede k další možné identitě Červeného kabátu. Hanna se snaží dělat, jako že se nic neděje a její kamarádky neví, jak jí pomoci. Arie přijde zvláštní Mikeovo chování ohledně incidentu ve škole a Ezra se potýká s tím, jak teď zapadá do jejího života. Lhářky jsou odhodlány najít dalšího podezřelého z vraždy Wildena a jejich taktiky mají nechtěné následky. Navíc hrozí, že to vše dopadne na jednu z lhářek, díky novému plánu -A.

4.08 The Guilty Girl's Handbook

Hanna přichází se zoufalým nápadem, jak zbavit její matku obvinění a obrací se na jediného člověka, který jí s tím může pomoci - na Monu. Caleb se jí snaží přesvědčit, že Moně nemůže věřit a Mona prokáže její loyálnost tím nejneočekávanějším způsobem. Spencer opět zkoumá důkazy ohledně Wildena a jeho spojení s jinými záhadnými úmrtími. Nedávné intriky -A mají vliv na Emily a její matku, a tak se Emily spojí se svojí starou vedoucí, aby tomu unikla. Aria se obrací na Jakea, aby jí pomohl pochopit Mikeův nový postoj, takže je poté zmatený, jak to mezi nimi je.

4.09 Into the Deep

Paige připraví Emily jako překvapení narozeninou párty, na které se objeví nečekaní hosté - Jenna a Shana. Ale díky -A tato párty skončí naprostou šokující událostí. Monino přiznání je pro Hannu a Ashley alespoň trochu dobrou zprávou. Ezra se od Maggie dozví znepokojivé právy, které se týkají jí a Malcoma. Aria a Jake si snaží udělat jasno ve svém zmateném vztahu. Emily, ve zoufalé snaze zachránit svojí plaveckou kariéru, se setkává s trenérem světové úrovně.

4.10 The Mirror Has Three Faces

Emily je zaskočená nabídkou paní DiLaurentis, která jí nabídne, ať se z motelu přesune do starého Aliina pokoje. A ještě víc jí rozruší, když ostatní lhářky trvají na tom, ať nabídku přijme. Hanna vybuchne, když se zase vše obrátí k horšímu. Ezra se stále vyrovnává s tím, že se Maggie bude s Malcolmem stěhovat. O svém synovi se ale dozví další šokující zprávu. Mezitím se Aria snaží věnovat Jakeovým zájmům a během toho má šanci sledovat stopu. A si stále hraje s Tobyho emocemi díky smrti jeho matky.

4.11 Bring Down the Hoe

Když dívky najdou důkazy, že je jim -A blíže než si myslely, začnou jejich poslední podezřelou zkoumat o to více. Hanna se stále hroutí z toho, že je její matka podezřelá z vraždy. Navíc to zkomplikuje její spolužák Travis, který jí sleduje. Pak se ale Hanna dozví, že Travis má tajemství, které může všechno změnit. Toby sebou stále nechává manipulovat -A, která se ho snaží navnadit tím, že mu pomůže pochopit smrt jeho matky. Ezra se snaží spojit s Ariou, aby jí řekl o svých problémech, zrovna ve chvíli, kdy je Aria pevně rozhodnutá svůj vztah s Jakem posunout dál. Koná se westernový ples, který se změní na tanec s -A.

4.12 Now You See Me, Now You Don't

V šokujícím letním finále zavede lhářky zajímavá hádanka od -A do Ravenswoodu, kde potkají známé tváře. Na kouzelnické show je Aria donucena dělat pomocnici během mizejícího triku. Ostatní jí pozorují, aby se ujistili, že se jí nic nestane, ale následně zjistí, že to byl jen další trik od -A a Emily zmizí. Předtím, než opustí Rosewood zjistí, že všechno, co si mysleli o -A a -A týmu bylo nejspíš špatně. Díky tomu, co objevily, začíná World War A. Radostné shledání Ashley a Hanny je ukončeno, protože se -A zaměří na další oběť. Toby zjistí překvapující informace o Wrenovi.

4.13 Grave New World

Aria, Emily, Hanna a Spencer jedou na Svátek zakladatelů do Ravenswoodu potom, co najdou ve skýši -A důkaz, že je možná Alison naživu. Oblečeny do těch nekrásnějších kostýmů, se dívky přimíchají na děsivou párty na hřbitově, aby Ali našly dříve, než -A. Ale než začnou pátrat, Arie zazvoní telefon. Je to Ezra! Oznamuje mu, že není zrovna nejlepší čas na povídání si - je přeci v Ravenswoodu! Ezra jí varuje: "Ario, musíš být opatrná." To mu Aria slíbí a zavěsí. A jak se tak lhářky potloukají po párty, vystoupí ze stínu Ezra a sleduje je. Volal totiž Arie přímo ze hřbitova! A tak dívky pátrají po odpovědích. "Na tomhle městě je opravdu něco divného," stěžuje si Aria. "Oh, vážně? Používají náhrobní kameny místo židliček!" odpovídá Spencer. Jejich žertování končí, když spatří blondýnu v červeném kabátě. "Je to Ali?" Hned začnou postavu v červeném kabátě pronásledovat. Dívky skončí v mauzoleu, ale červený kabát nikde není. Spencer najde tajnou chodbu a věci se z divných stávají nebezpečnými. Mezitím jede Caleb do Ravenswoodu a v autobuse potká dívku, Mirandu. Dozvídá se, že Miranda do Ravenswoodu jede také - za svým strýcem. Je to jediný člen rodiny, který jí zůstal. Když dojedou do Ravenswoodu, rozdělí se, a každý si jde po svém. Miranda za svým strýcem a Caleb hledá Hannu. Bojí se o ní… což by měl. Oddělila se totiž od ostatních dívek a -A číhá ve stínu. Lhářky jdou hledat Hannu. Během hledání se Spencer střetne s -A, ale naštěstí přežije. Když jí Aria s Emily najdou, pochopitelně se chtějí dostat pryč z toho děsivého domu, do kterého se dostaly. Ale nejdřív je ještě varuje paní Grunwaldová: "Jedné z vás se dotkl ten, koho se Alison bojí nejvíc." Miranda najde Hannu jako první a nakonec spolu najdou Caleba. A když trojice hledá Spencer, Ariu a Emily, Miranda si všimne něčeho opravdu děsivého - náhrobek s její fotkou i jménem. Když se nakonec všichni sejdou, Miranda usoudí, že je čas, vrátit se k svému strýci. Hanna nechce, aby její nová přítelkyně na to byla sama, a tak poprosí Caleba, aby s Mirandou zůstal a zajistil, že bude v bezpečí. Ale problémy tím nekončí. Ještě než odjedou z Ravenswoodu, rozbije se jim auto. No, opravdu překvapení. Ezra přichází na scénu, aby jim pomohl. Říká, že se tak bál o Ariu, že se rozhodl přijet. Lhářky nemají sebemenší důvod mu nevěřit, a tak se jím nechají odvézt zpět, do Rosewoodu. Když je vyloží u Spencer, dívky opět zaregistrují blondýnu v červeném kabátě. Tentokrát jí ale chytí. Pak se dívka otočí - a je to Alison! "Chyběla jsem vám?" ptá se. Říká dívkám, že stále není v bezpečí: "Chci se vrátit domů. Ale budete mi muset pomoci." Pak pozornost dívek odvede Ezra, který se vrací a Ariiným telefonem. Když se pak zase dívky otočí, po Ali se slehla zem.

4.14 Who's in the Box?

Když teď dívky ví, že je Alison naživu, mají o mnoho otázek víc, než předtím. Když skládají dílky skládačky dohromady, Hanna přijde se skvělým nápadem, kdo mohl být pohřben místo Ali. Pokud by to opravdu zjistily, mohlo by jim to na nějaké otázky odpovědět. Ale jak pátrají, Emily se vypořádává s pocitem, že asi není z Aliiného návratu úplně nadšená. Mezitím se Caleb vrací do Rosewoodu a Ezra se tajně schází s Ariou.

4.15 Love ShAck, Baby

Hanna ostatním dívkám řekne, že má deník Ali. A tak začnou všechny doufat, že jim deník pomůže odpovědět na spoustu otázek. Ale deník je plný zakódovaných příběhů, a tak každá dívka musí přijít na to, který příběh je o ní. Ale budou chtít opravdu všechny dívky odhalit svá tajemství? Nakonec najdou zápis, o kterém si myslí, že by je mohl přivést na správnou stopu. Mezitím Spencer podezřívá svého otce, protože se tajně schází s paní DiLaurentis.

4.16 Close Encounters

Shana se vrací zpět do Rosewoodu, aby Emily vyřídila vzkaz od Alison. Ale můžou jí děvčata věřit? Je vše, co řekla Emily o Alison pravda? Shana řekne Emily, že se s ní (pouze s ní) chce Ali sejít - je to součást plánu -A nebo je Emily opravdu Aliina oblíbenkyně? Emily tomu všemu začíná opravdu věřit, ale Spencer se i přes to snaží svou kamarádku ochránit. Mezitím se Aria s Hannou vyrovnávají se svými trablemi s láskou.

4.17 Bite Your Tongue

Hanna má novou zálibu - čte detektivní příběhy. A díky tomu přijde s plánem, jak zjistit, kdo je ve skutečnosti v Aliiném hrobě. Mezitím co Hanna pátrá, Spencer se snaží rozšifrovat příběhy v deníku a doufá, že jí to zavede za tajemným mužem, se kterým se Ali stýkala. Když se obě takhle snaží - zavede je to na stopu -A? Aria je rozčilená, protože Mike začal randit s Monou. O Emily se začíná bát její otec, kterému přijde podezřelé její chování.

4.18 Hot for Teacher

Spenceřina předtucha ji nechává v bezesných nocích a s ustaranými přáteli. Se Spenceřiným možným odhalením Board Shorts (Bermuďák), Spencer je teď víc než kdy jindy odhodlaná dokázat svou teorii dřív, než to řekne ostatním kamarádkám - zvláště proto, že by to mohlo mít zničující vliv na jednu z Lhářek. Ale s mnoha bezesnými noci poháněnými léky na předpis, si Hanna začíná všímat Spenceřina divného chování. Bude detektivka Hanna schopná zjistit Spenceřino tajemství dřív, než bude Spencer připravená se svěřovat? Mezitím, Emily hledá přes Shanu vynahrazení s Alison a jedna z Ariiných lží si na ní začne vybírat daň.

4.19 Shadow Play

Spencer díky pilulkám zažívá mnoho bezesných nocí a její hon za odpověďmi a Alison pokračuje. Když zjišťuje další informace, její pohled na svět se změní. Přesouvá se do filmu noir ze 40. let, kde se snaží získat odpovědi, které s ostatními lhářkami tak hrozně chtějí. Spojí Spencer v černo-bílém světě dohromady všechny kusy skládačky, které celou dobu ležely před ní?

4.20 Free Fall

Spencer usoudí, že je čas oznámit Arie pravdu o Ezrovi, ale Hanna s Emily se bojí, co by to s jejich kamarádkou mohlo udělat. Jejich plán naruší Ezra, když Arie prozradí Spenceřin problém s prášky. A když se tato závislost provalí, holky si nejsou jisté, zda můžou Spencer věřit a začnou zpochybňovat teorii, že je Ezra -A. Vymyslela si vše Spencer pod vlivem nebo je to brilantní Ezrův plán, jak za sebou zamést stopy?

4.21 She's Come Undone

Aria se potýká s Ezrovou zradou, zatímco se Spencer musí vypořádat se spadem z její závislosti.
Emily, Hanna a Spencer mají obavy o Ariu, když sledují, jak jejich kamarádka se rozpadá poté, co se dozví šokující novinky o Ezrovi. Aniž by věděla, co je pravda a čemu věřit, Aria jde hledat odpovědi a nechce uvěřit tomu, že odhalení je pravdivé. Zatímco si dělá starosti o Ariu, Spencer na tom sama není moc dobře. Když se snaží dokázat svým rodičům a Tobymu, že se může sama zbavit scého návyku, musí být Spencer ipatrná, protože jeden chybný krok by jí mohl poslat na rehabilitaci. Ale může to Spencer vážně udržet na uzdě, nebo její stálá zvědavost a její pohon budou její zkázou? Mezitím, Paige má dost Emilyiných tajemstvích a je odhodlaná to zastavit.

4.22 Cover for Me

Emily a Hanna se snaží poskládat kousky dohromady. Dvě Lhářky se snaží vyhrabat odpovědi, zatímco další dvě se snaží vyrovnat s tím, co se dozvěděli. Emily zaujímá jasnozřivost, když hledá odpovědi o Ezrovi a Moně. Po konfrontaci s oběma, Emily se snaží dát smysl srdcervoucí situaci. Hanna, na druhou stranu, začíná nové hledání poté, co byla konfrontována detektivem Holbrookem a poručíkem Tannerovou s možným novým vedením v Alisonině případě. Mezitím, Spencer a Aria se opírají o nové muže v jejich životech, aby se vzpamatovali.

4.23 Unbridled

Se všemi znepokojujícímu otázkami obklopující paní DiLaurentisovou, čtveřice holek se účastní chartitativní svatební módní přehlídky, aby se pokusily získat odpovědi. Je to těžká doba pro všechny z Lhářek, když je Spencer otřesená svými vzpomínkami ze svého "ztraceného léta", Aria si pořád léčí zlomené srdce, Emily je otřesená ze zrady Paige a Hanna se bezúspěšně snaží znovu randit. Ale jak se každá z holek snaží vypořádat se svými problémy, musí svojí pozornost soustředit na jejich podezření ohledně paní DiLaurentisové. Za předpokladu, že paní D ví víc o Ali a té noci, kdy zmizela, holky se rozhodují pomoct jí na její svatební módní přehlídce, aby získali přístup do DiLaurentisovic domu, aby našli odpovědi. Mezitím, Ella a Jason se vrací do Rosewoodu a každý s něčím, co skrývá.

4.24 A is for Answers

Aria, Emily, Hanna a Spencer konečně dostávají všechny odpovědi na to, co se stalo Ali té noci, kdy zmizela.
Po letech otázek a záhad obklopující tu noc, kdy Alison DiLaurentisová zmizela, její čtyři nejlepší kamarádky se setkávají tváří v tvář s Ali a konečně se dozvídají, co se jí vážně stalo tu zářijovou noc. Teď s nověnalezenými znalostmi Alisoniných dlouho-tajených tajemství, můžou Aria, Emily, Hanna a Spencer pomoct Alison konečně zjisti, kdo je -A?

zdroj synopsis: serialzone.cz a edna.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.