pretty little liars » synopsis » season one.

19. listopadu 2014 v 13:50 | Nicola Sopphie | © abenson.blog.cz

1.01 Pilot

Alison DiLaurentis, Aria Montgomery, Emily Fields, Hanna Marin a Spencer Hasting - pět návzájem si blízkých kamarádek. Na malé party s přáteli jejich vůdcem skupiny, Alison, zmizí. Proto se jejich parta poté rozpadla. O rok později se čtyři dívky snaží obnovit své životy a jejich oddělené cesty, ale začnou příjimat určité pochybné zprávy od "A", která hrozí, že odhalí jejich tajemství, které mají společné jen s Alison.

1.02 The Jenna Thing

Okolnosti Alisina zmizení nadále pronásledují Ariu, Emily, Spencer a Hannu. To komplikuje věci, když se Jenna navrátí do Rosewoodu a dívky dále čelí nepříjemné minulosti a události, která zpečetila jejich přátelství navždy. Mohou dívky čelit tomu, co dostalo místo v jejich minulosti, zejména proto, že "A" je nenechá zapomenout? Mezitím, pokušení všude směřuje k tomu, že se Aria snaží o to nejtěžší - držet se dál od Ezry a Spencer nebude váhat, držet se dál od snoubence její sestry, Wrena.

1.03 To Kill a Mocking Girl

Úsloví "Minulost se vrátí zpátky k pronásledování" není nikdy víc pravdivější než pro Ariu, Spencer, Hannu a Emily. Jak se holky snaží vzdát hold Alison, čtyři kamarádky čelí nevyřešeným otázkám. Arii se dostane znepokojivého setkání od bývalé milenky otce, Meredith. Emily je nucena vidět Tobyho Cavanaugha v novém světle. Spencer je otřesená z reakce mstivé Melissy. A Hanna chce zoufale mít svého přítele Seana a zapomenout na "starou" Hannu. I s popichováním "A" na každém kroku, jak se můžou holky pohnout dál a nechat minulost za sebou? Mezitím, detektiv Wilden používá své nové spojení na Hannu a Ashley ve svůj prospěch. Ale získá nějaké odpovědi tím, že je hledá v domě, domácnosti Marinových?

1.04 Can You Hear Me Now?

Unavené kvůli obtěžování "A", rozhodnou se holky zastavit anonymní e-maily a textové zprávy tím, že zablokují všechny neznámé uživatele. Ale jen proto, že tajemný duch nehrozí nad jejich hlavami, problémy holek zdaleka nekončí. S překvapivou návštěvou od otce, překvapivým dárkem od potenciálního milence a nějakou nevyžádánou radou a nechtěném vědeckém oceněním - životy dívek jsou i nadále každým dnem složitějšími. A po tom všem, co se děje v Pretty Little Liars, si myslíte, že by mohli navždycky udržet -A stranou?

1.05 Reality Bites Me

Snažení ignorovat -A selhalo a holky teď musí zaplatit. Ať se jedná o rodinu v krizi, rodičovskou pochvalu za nezaslouženou poctou nad jejich hlavami nebo nošení zcela nemoderního oblečení při odpracování dluhu - holky se s tím vším musí vypořádat. A navíc napsaná zpráva od -A rtěnkou je pořád pronásleduje.
Mezitím se holky musí vypořádat s typickým teenegerovským drama, když přijde nový kluk a dá status quo, tajná láska je testována, nové romantické květy a stará romance se vznáší v šedé zóně.

1.06 There's No Place Like Homecoming

Plesový výbor zdobení je až po kolena v balóncích a holky soupeří o titul královny, zatímco čtyři kamarádky z Rosewoodu se jen snaží zůstat nad vodou. Zabývaní se zlomeným srdcem, přítelovým slibem čistoty a mstivou sestrou všechny berou zpátečku, když jedna dívka dělá šokující výběr partnera na ples, který ji staví do možné nepřijemné situace. Budou holky schopné ochránit jednu z nich, nebo se noc ukáže být nocí, na kterou nebudou nikdy moci zapomenout?

1.07 The Homecoming Hangover

V důsledku katastrofálního plesu se dívky snaží vyřešit devastaci, kterou ples zanechal. Rodiče, přítelové (tajný, možný a ti stávající), sourozenci a přátelé jsou v pohybu a jestli malé lhářky nebudou jednat rychle, situace by se mohla zhoršovat. A ještě k tomu, holky ví nějakou informaci o vrahovi, která se týká Tobyho a někteří lidé by mohli zemřít, kdyby ji dostali do rukou. Mezitím, A není jediný/á, která posílá Arii SMS, když se zvětší napětí v domácnosti Mongomeriových.

1.08 Please, Do Talk About Me When I'm Gone

Po dlouhém plánování, den Alisonina památníku se blíží a holky jsou připravené na jejich rozloučení. Ale když přichází Alisonin bratr Jason, Spencer,Aria, Hanna a Emily rychle zjistí, že jejich rozloučení je na dolní části jeho seznamu. Když Jason přebírá vedení a detektiv Wilden se vrací, budou holky schopné oslavovat Alisonin život klidným a pozitivním způsobem, jak doufali? Mezitím, Hanna je nucena řešit domácí situaci, která by vážně mohla postihnout její status: 'TA holka'.

1.09 The Perfect Storm

Den SAT testů je pozastavený, když Rosewood udeří prudká bouře. Ale místo toho, aby se těšili z akademického odložení, jsou dívky uvízlé ve škole a vypořádávají se s dramatem, které je všude pronásleduje. Každá dívka se ocitne uprostřed napjaté situace - ať už je mezi přáteli, potenciálními milostnými zájmy, přítelem a rodiči, nebo mezi minulostí a současností, holky vycházející z této situace si myslí, že testy SAT jsou hračkou ve srovnání s tím, čím si prošli. Mezitím, Byron dostává radu od Ashley ohledně rodičovství, když jeho vztah s Ellou se obrací k horšímu.

1.10 Keep Your Friends Close

Když objev nového důkazu ohledně zmizení Alison přivádí FBI do města, to poslední, co holky chtějí udělat, je jít na "glamping" (glam kempování) kvůli oslavě narozenin Mony. Ale když dostanou textovku, která naznačuje, že "A" bude na párty, Spencer dostane nápad, který bude jejich šancí konečně skoncovat s hrozbami. Jakmile holkám v Campu Mona ani manikúra a pedikúra nemůžou zvednout náladu, když večer vezme nebezpečný obrat. Mezitím, Marinových finanční situace tlačí Ashley na pokraj.

1.11 Moments Later

Momenty po tom, co je Hanna sražena autem se svět holek se obrací vzhůru nohama. "A" už není spokojená s hraním si na kočku a na myš - udělá mnohem víc riskantní tah a teď víc než kdy jindy se holky musí navzájem podporovat. S Hannou v nemocnici a vyzbrojeny novou informací ohledně "A", holky vycouvají, aby zjistily, jak se dostali do této situace. Jak by mohl někdo vědět všechno a chtít to použit proti nim? Mezitím se každá z holek musí vypořádat s tajemstvím, které je buď odhaleno, přiznáno nebo konfrontováno - důkaz, že tajemství se pořád hemží Rosewoodem.

1.12 Salt Meets Wound

Hannin návrat domů by měl být radostná událost, ale když je uvíznutá na vozíku a pronásledována "A", tak je její návrat víc jako noční můra v Hitchcock než správný návrat domů. I když se holky snaží dát to nejlepší ve snaze podpořit Hannu, všechny mají problémy, kterým stejně musí čelit: Spencer se pořád vzpamatovává z Melissina překvapení, když neočekávaná překážka se nachází v jejím vztahu s Alexem; na druhé straně, Emily doufá, že Mayino představení se rodině během napjaté rodinné večeře vyhladí všechny obavy jejích rodičů, které by mohli mít.

1.13 Know Your Frenemies

Vztahy v Rosewoodu se neustále mění, když Lhářky čelí mnoha překážkám. Jak Noel postupuje ve vydírání Ezry a v tom, co může získat z toho, co ví, Aria a Ezra si začínají myslet, že z toho není žádná cesta ven. Emily se také musí vypořádat s odmítavou reakcí na její milostný život, když tolerance její mámy vůči Maye se lusknutím prstu zastaví. A Spencer teď musí zvládnout návrat šťastných novomanželů Melissy a Iana, i když její podezření ohledně Ianova vztahu k Alison roste. Ale s podporou ostatních holek a nečekanou pomocí od nečekaného zdroje nevypadá budoucnost Lhářek tak beznadějně. Mezitím "A" nutí Hannu vracet se k jejím starým zvykům, kvůli ukradeným penězům. Vrátí se Hanna ke svým starým způsobům, nebo bude mít sílu postavit se "A" a jejím hrám?

1.14 Careful What U Wish 4

Jak se škola připravuje na taneční maratón, Aria, Emily, Hanna a Spencer přemýšlí nad něčím jiným, než nad sháněním peněz na školní výlet do Washingtonu. Hanně se těžko hledá práce, aby pomohla její rodinné finanční situaci, ale když "A" pro ní má práci, bude moci Hanna odmítnout? Emily myslí jen na Mayu a je zoufalý si s ní promluvit -- a to natolik, že požádá Caleba o pomoc. A když zmizí důležitý kus majetku, Spencer zjistí, že být v těsné blízkosti se svým švagrem Ianem, je těžší než jindy. Mezitím se Ariina bývalá chůva Simone vrací zpátky do města na překvapivou návštěvu. Ale to, co by mělo být šťastným shledáním se pro Ariu rychle stává noční můrou, když Simone upne svůj zrak na Ezru.

1.15 If At First You Don't Succeed, Lie, Lie Again

Dívky se snaží obnovit pocit normálnosti v jejich životech, ale i jednoduché úkoly - randění a další aktivity se setkávají se spory. Emily se musí vypořádat se žárlivou spoluhráčkou, která je ohrožená návratem Emily k plavání. Aria a Ezra plánují jejich první rande na veřejnosti. A Hanna je pořád uvízlá v hraní hry "A", ale další překážka může mít komplikace pro jinou Lhářku. "A" tahá za nitky a aby toho nebylo málo, budou holky schopné přečkat bouři a konat podle jejího způsobu, nebo budou muset čelit ošklivým pravdám? Mezitím se Spencer obrací na Alisonina bratra Jasona kvůli informace ohledně noci, kdy Alison zemřela, jen aby nemusela čelit své nepříjemné minulosti s Ali.

1.16 Je Suis une Amie

Rozhodující plavání pro Rosewoodské Sharks uspořádá pro Ariu, Emily, Hannu a Spencer spoustu zmatku. Emily a Paige jdou do druhého kola, když proti sobě soutěží o záchrannou kotvu na velký závod. A Caleb žádá ve svůj prospěch vinnou Hannu, která se snaží odradid Ariu od vyptávání na příliš moc otázek ohledně Ellině vstupence na otevírání muzea. Jak se tajemství začínají odhalovat a protivníci se stávají méně ohrožujícími, stane se to pro holky změnou hry? Mezitím se Spencer ujímá úkolu doučování spolužáka, aby se pokusila získat nějaké odpovědi.

1.17 The New Normal

Co se stane jedné z holek, když její otec-učitel sedí tváří v tvář s láskou jejího života? A co když jiná lhářka osloví pošpiněného nevinného, když to nikdo jiný neudělá? A co s lhářkou, která je překvapená nepříjemnou osobou? A nezapomeňte na poslední lhářku, která je s někým příliš spokojená, že nebude chtít věřit. Ať je to cokoliv, "A" k tomu má co říct. Nyní je to pro Ariu, Emily, Hannu a Spencer další normální den v Rosewoodu.

1.18 The Badass Seed

Jak jejich pochybnosti, obavy a podezření rostou, Aria, Emily, Hanna a Spencer si začínají klást otázku, jak vypadá pravá tvář zla. Je to ta holka, která má v sobě zásť a udělá cokoliv, aby si udržela svoje milované ve své blízkosti? Je to nový švagr, který by mohl mít pod povrchem svojí temnější stránku? Nebo je to neznámý cizinec, který si hraje s životami holek jako s loutkami? Pouze čas ukáže, kdo je Zlé sémě. Mezitím Aria vidí školní hru jako příležitost, jak se dostat se blíž k Ezrovi. Ale obrátí se její plán proti ní a ohrozí to jejich vztah?

1.19 A Person of Interest

Děvčata jsou vyslýchané po zveřejnění videa, kde je vidět Alison a Ian. Rodiče jsou otřeseni a Spencer se snaží prosadit teorii, že Ian zabil Alison. Bohužel se jí to moc nedaří a místo toho se stává osobou, která to nemá v hlavě zcela v pořádku. Ezra a Jenna začnou spolu trávit poměrně hodně času a Aria je z toho nervózní. Zvlášť v té chvíli, co se Ezra začne vyptávat na Jenninu nehodu. Aria se přizná a Ezra na to reaguje překvapivě pro Ariu velmi dobře. Paige se nějakou dobu Emily vyhýbala. Poté ji pozve na karaoke a zbytek času stráví u pikniku. Ashley najde Calebovu tašku u nich doma a prokoukne jeho tajné přespávání. Na to ho ihned vyrazí z domu. Hanna jde s ním.

1.20 Someone to Watch Over Me

Tato epizoda začíná prohledáváním Spenceřina pokoje policisty. Aria se při posílání sms omylem překlikne a pošle jí své matce Elle. Bude z toho problém? Mezi Calebem a Hannou se vše krásně vyvíjí, než Hanna zjistí, že Caleb má s jejich úhlavní nepřítelkyní Jennou něco společného. Paige začíná flirtovat se Seanem a dělá to velmi okatě, aby to Emily viděla. Přestože to mezi Calebem a Hannou není zrovna růžové údolíčko, Toby a Spencer to zcela vynahrazují.

1.21 Monsters in the End

Celý Rosewood se připravuje na Festival Zakladatelů. Spencer se stále vyrovnává s důkazem (vlákna ze svetru), který minulý týden u ní policie našla. Hanna se snaží zjistit nějaké informace od Caleba, které by Spencer mohli pomoct. Veronica (máma Spencer) zakazuje Spencer, aby se s Tobym vídala. Caleb poví Hanně, že Jenna potřebovala přinést nějaký klíč, který podle ní děvčata mají. Později se Caleb omlouvá Ashley a ta mu odpouští. Napíše také dopis Hanně s větou "na tři slova" a dá ho Moně. Ta ho v zápětí roztrhá. Aria nalezna na sociální síti Ezry fotografii jakési Jackie, která nosí zásnubní prsten od Ezry.

1.22 For Whom the Bell Tolls

Dívky jdou k nepravděpodobnému zdroji, aby jim pomohl ke konci -A a tajemství obklopuje jejich přítele. Opravdu můžou zastavit -A jednou pro vždy? 1. série končí bláznivě, děsivě a určitě Vás všechny překvapí. Finále má pro nás spoustu šokujících překvapení - Ian zemře, Jenna se připojila ke Garretovi a Emily je připravená strávit rok v Texasu.

zdroj synopsis: serialzone.cz, marie2624.blog.cz a drobcek.blog.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.