pretty little liars » synopsis » season two.

19. listopadu 2014 v 17:22 | Nicola Sopphie | © abenson.blog.cz

2.01 It's Alive

S chybějícím tělem Iana, se každý v Rosewoodu ptá, co se přesně stalo v tu předešlou noc v kostele. Aria, Spencer, Emily a Hanna mají co vysvětlovat. Ale policie a jejich rodiče si nejsou zcela jisti, čemu věřit, proto se rodiče holek rozhodnou, aby holky navštěvovaly terapeuta, který jim má pomoct vyrovnat se se smrtí Alison a posedlostí Ianem. Nuceni mluvit o svých problémech se Aria, Spencer, Hanna a Emily cítí osamělejší než kdy dřív. I s jistotou, že všechno, co tam řeknou, se za zdi terapeuta nedostane, je tato osoba hodna toho, aby jí řekli o "A"?

2.02 The Goodbye Look

I přesto, že jsou nuceni jít každý svou cestou, se Aria, Hanna, Spencer a Emily nyní potřebují navzájem víc než předtím. Emily bojuje se svou rodinu kvůli blížícímu se stěhování do Texasu, ale když k ní příjde vysokoškolský sportovní Scout na setkání, Emily vidí příležitost, proč by mohla zůstat. Hannin otec se vrací do města s kamarády. Odpustí Hanna Moně, aby měla o koho se opřít? A Spencer se snaží podporovat plány Tobyho ohledně jeho osvobození od domova a Rosewoodu. Mezitím v předvečer posledního dne Ezry na Rosewood High, prosí Ariu, aby se s ním setkala, aby mohly věci fungovat. Na druhou stranu Aria si není tak jistá, že je ještě co říct.

2.03 My Name Is Trouble

Mezitím, co se Aria, Spencer, Hanna a Emily snaží od sebe držet v uctivé vzdálenosti, každá z nich si snaží něco najít na rozptýlení "samostatného času" doporučeného od jejich rodičů. Aria probudí svého vnitřního umělce a zapíše se na keramiku Hollis College. Nejen že jí to zabírá její "samostatný čas", ale také jí to dává záminku vidět Ezru na akademické půdě, takže výhody jsou na obou stranách - dokud se tam nedostane taky Jenna. Emily se snaží soustředit na její plaveckou kariéru a jak by jí to mohlo pomoct zůstat v Rosewoodu. Když nedostane pevný závazet na Danby University, Emily příjde s nápadem, jak zfalšovat věci, aby přesvědčila svojí mámu. S pocitem, že je jedinná, kdo nemá žádné Hobby, se Hanna obrátí na Lucase, jestli by se nemohla přidat ke kroužku na vydávání ročenky. Ale s Lucasem, který se ještě stále cítí ublížený z minulosti, se z jejího Hobby stává odčinění viny. Mezitím Spencer má velké podezření o tom, co se děje v domě DiLaurentisových, kam se nastěhoval zpátky Jason. A s Melissou plížící se kolem a dostáváním záhadných textových zpráv, si Spencer klade otázku, co má její sestra společného s tím, co se děje vedle.

2.04 Blind Dates

Poté, co Lucas dostal rande se svou novou dívkou snů, Hanna cítí potřebu, že mu musí pomoct, když se Lucas začíná hroutit s rychle blížícím se rande. Ale když se do toho všeho zaplete i Caleb a Hannin plán na pomoc začíná selhávat, Lucasovo rande se zhoršuje. Se svou matkou vykládájicí o stipendiu, Emily je na pokraji toho, že řekne pravdu o falešném dopisu. Ale s nějakou nápovědou od překvapivě podporující Samary, možná situace nebude tak hrozná, jak si Emily myslela. Spencer je na druhou stranu jasné, že situace s Melissou a její záhadná komunikace s Ianem, je stále vážnější a domnívá se, že Wren může být jedinný, který ji může pomoct najít odpoveď na otázky, kterou hledá. Ale je Spencer a ostatní lhářky připraveni na to, co můžou zjistit na konci hledání? Mezitím má Aria náhodné setkání s Jasonem, které ji vrací nějaké překvapivé vzpomínky.

2.05 The Devil You Know

Po šokujících novinkách o Ianoci, které obletěly celý Rosewood, Aria, Emily, Spencer, Hanna a jejich rodiče se snaží vyrovnat s následky. Teď si musí být blíž než kdy dřív. Se všemi těmito domácími problémy, se Spencer snaží soustředit na rodinu a nečekaně získá podporu od svých rodičů. Emily na druhou stranu nemůže najít klid, ze kterého mají všichni požitek, ale spíše hledá nějaký důkaz, který minula. Aria najde útěchu v náručí Ezry, ale jejich vztah stále není ochoten vyjít ven za dveře bytu. Pár se snaží, aby byl jejich vztah více "veřejný". Všichni hledají útěchu, ale co když má Emily pravdu a ďábel, kterého znají, se chystá udeřit znovu a všechno příjde čekaně právě v tuto chvíli? Mezitím se Hanna dozví šokující podrobnosti ze života Caleba od jeho špatné nevlastní matky.

2.06 Never Letting Go

V předvečer módní charitativní show v Rosewoodu jsou Aria, Emily, Spencer a Hanna překvapeni návratem do města matky Alison - Jessica DiLaurentis (hostující hvězda Andrea Parker "The Pretender") a její žádostí, že show by měla být pojmenována "Alison". Aria navazuje na možnost jak podstrčit Jasonovi paměť ohledně té noci, kdy Alison zmizela a Hanna se začne držet naděje, že její otec pro ni může znamenat více, než si může připustit. Spencer se na druhou stranu učí, jak se zabývat širšími problémy. Mona se zapojila a ujala spuštění akce. Vzhledem k tomu, že se akce rychle blíží, procházka po mole se nemůže zdát tak těžká, ale nic není jednoduché pro naše čtyři malé lhářky.

2.07 Surface Tension

Je Emilyin stěhovací den, ale v jejím novém domě se spíš cítí jako host než jako součást rodiny. Caleb jedná nenuceně ohledně jeho dalšího bezpochybného jednání v byznysu, což nedělá Hanně dobře. Toby najde překvapivý objev a Spencer je tou věcí opravdu zmatená, ale taky je zmatená z reakce jejího otce na objev. Arie, se mezitím může objevit nový nápadník. Ezra a Jason jsou pozváni na slavnostní večeři do domu Montgomeryových a oba soupeři se ucházejí o Ariininu pozornost.

2.08 Save the Date

Emilyino žonglování se spoustou tajemstvími v poslední době a překvapivá návštěva svého otce před velkým plaveckým mítinkem na ní bude příliš mnoho a pošle jí to do nemocnice. Ale s vyhlídkou, že bude muset před otcem s pravdou ven o Danby, Emily si uvědomí, že má větší problémy, když "A" odhaluje svojí roli v plavecké kariéře Emily. Wren bude jejím lékařem v nemocnici. Při návštěvě Emily, Spencer a Aria využijou příležitosti, aby se více dozvěděli ohledně příčiny smrti Alison a jakou může hrát roli zlomená hokejka v posledních chvílích jejího života. Mezitím, Hanna bojuje s vyhlídkou, že ztratí oba muže ve svém životě, když přichází svatba jejího otce a možnost odjezdu Caleba z Rosewoodu předtím, než si pro něj jeho minulost příjde.

2.09 Picture This

Vzhledem k tomu, že se Jason DiLaurentis vrátil do Rosewoodu, vyvolalo hodně otázek. Někteří mu nevěři a podezřívají jeho motivy z návratu a jiní ho vidí v jiném světle. Aria, Emily, Spencer a Hanna se nijak neliší. Spencer je odhodlána zjistit, co se skrývá v jeho domě a rozhodne se konečně získat nějaké odpovědi. S pomocí Emily to učiní - ale jsou holky připraveni vyrovnat se s tím, co tam uvidí? Aria, na druhou stranu, se na Jasona dívá z jiného pohledu. Pokud se bude Jason i nadále objevovat v jejím životě, bude se moct bránit té nepopiratelné chemii mezi nimi? Mezitím, Hanna pomáhá Calebovi učinit důležité rozhodnutí ohledně jeho rodiny, což by mohlo pomoct i Hanně v jejím vztahu s otcem.

2.10 Touched by an 'A'-ngel

Aria se nachází v obtížné situaci, když se snaží zpracovat novinky Spencer a Emily o Jasonovi, zrovna když se vypořádává s tím, co se stalo v parku a jejími nepopiratelnými city k němu. Jak by mohl být Jason nebezpečnou osobou, jak říká její kamarádka, když jí neukazoval nic jiného než soucit a zranitelnost? S Ariou neustále stojící si za svým názorem o Jasonovi, Spencer se rozhodne, že drastická doba si žádá radikální opatření. Ale pomůže tato akce Arii, aby viděla Jasona tak, jak ho ve skutečnosti vidí Spencer nebo jí to naopak k němu přiblíží? Hanna se ocitne v pichlavé situaci, když se snaží hrát milou s její budoucí nevlastní sestrou Kate jen, aby věci šli hodně špatně. Mezitím "A" se přesune k Emily a snaží se na ní tlačit k prasknutí.

2.11 I Must Confess

Poté, co byla komandována, mučena a ještě mnohem víc od "A", se Emily nachází v bodu zlomu a její kamarádky vědí, že musí udělat něco radikálního, aby ji zachránily. Dívky se obrací na jedinou osobu, které věří, a vědí, že nemůže jejich tajemství vyzradit - na Dr. Anne Sullivanovou. Konečně to, že mohou prozradit trápení, kterými si prošly kvůli "A", někomu mimo jejich pevně semknutou skupinu, dívkám přináší pocit úlevy a Emily nový příval odvahy. Ale opravdu s touto kočkou, co je z pytle venku, spadla dívkám tíha z ramen nebo to právě jen mohlo více vyprovokovat onu bestii? A nyní, když si je Dr. Sullivanová vědoma "A" a toho, čím si dívky prošly, mohl by se z ní stát další cíl na "A" seznamu?

2.12 Over My Dead Body

Aria, Emily, Spencer a Hanna udělali zásadní chybu - pověděli někomu o "A" a nyní za to musí zaplatit. S tikáním hodin a diktující "A" jsou dívky poslány na misi, aby plnili příkazy "A" za účelem záchrany jejich důvěrného přítele. Každá mise bude nakonec vést k tomu, co chtěji čtyři lhářky nejvíce, ale bude to stát jejich blízké a jich samotných. Projdou Aria, Spencer, Emily a Hanna zadanými úkoly, aby zachránili jednoho nebo budou ignorovat "A", aby zachránili jejich okolí před bolestí? A nakonec, bude na tom záležet, až bude všechno řečeno a uděláno? Nic není nikdy, jak se zdá v Rosewoodu.

2.13 The First Secret

Ulice Rosewoodu oslavujú a malé deti utekaju po uliciach v kostýmoch, koledujú a dostavajú cukríky, a päť najlepších kamarátok sa tešií na najväčšiu party v roku. Je Halloween pred tým ako Alisson zmizla a jedným zdrojom znepokojenia Arie, Hanny, Emily a Spencer je pozvánka od Noela Kahna. Aria zistila, že jej otec podvádza jej mamu. Alison dostáva vyhrážajúce odkazy od A, prvé tajomstvá sa odhalujú. Prečo Alison tajila, že po nej išla/išiel A.

2.14 Through Many Dangers, Toils, and Snares

Uplynul měsíc od události která Ariu, Emily, Hannu a Spencer dostala až k zatčení,hodně se do té doby změnilo,tak v Rosewoodu tak s dívkami. Už ne moc dobří přátelé,jsou v moci těch druhých, a Emily je úplně studená.Chce si jít po svém a uzavřít dohodu s -A. Přátelé lhářek se nestačí divit co se děje,holky se spolu nebaví,dokonce se strhne pár hádek,nejen ve škole.Mezitím Jenna a Garrett bez tajností oznámili svůj oficiální vztah,jsou již v suchu?Ariu a Ezru čeká těžké rozhodnutí,musí se vypořádat s ostatními,hlavně s Jackie ta je pro ně zásadní hrozbou.Událost Jackie dovede Ezru,k zásadnímu kroku,Ani u Spencer a Tobyho to neníA o.k.Spencer se musela s Tobym rozejít,on stále nechápe proč,snaží se na to přijít.Spencer je však nedostupná.Caleb se vrací do města,čímž mile překvapí Hannu.Vše se zdá ještě těžší,když se zhatí všechny plány.Co mohlo holky tak hrozně rozdělit? Rozdělila je snad nějaká osoba navždy?Vyhrála ''-A '' nakonec zápas rozděl a panuj?

2.15 A Hot Piece of A

Po nedávném setkání s "A",si Aria, Emily, Hanna a Spencer myslí, že jsou -A - blíže, než kdy jindy. Ale když se dívky rozhodnou získat Caleba jako hackera, aby jim pomohli s jejich hledáním, Hanna už s plánem nesouhlasí. Poslední věc, kterou Hanna chce, je aby se Caleb podílel na něčem stinném a také něčem co by to otevřelo dveře pro otázky, na které Hanna nemůže odpovědět. Jedna z dívek si uvědomí, že "A" má pomocníka , Hanna nemá jinou možnost. Místo soustředění aby přišli na to, kdo "pomocník" je, se Hanna rozhodne dát všechno své úsilí do uspořádání večíreku pro Caleba. Ale bude večírek v Lake House upokojení které Hanna hledá, nebo jen recept na katastrofu? Mezitím se musí Aria a Ezra vyspořádat s následky.

2.16 Let the Water Hold Me Down

Lucas se ztratil ale otázek , co se stalo se na jezeře,je čím dál víc! Hanna z minulé noci sotva popadá dech.Caleb se rozhodl najít Lucase svého přítele.Hanna neochota pomoct pouze způsobí další problémy.Může Hanna opravdu říci, Calebovi co se stalo na lodi bez toho aby Caleba přiblížila blíž k "A"atím mu způsobit další problém? A když by byl ochoten držet pusu po vyslechnutí všech hrozných věcí co má Hanna udělat? Mezitím Spencer následuje vedení od "A", které ji zavede k neočekávanému místu a zjevení.

2.17 The Blond Leading the Blind

Toby pokračuje ve sledování Spencer, protože ví, že před ním něco tají. S další "nehodou", která se možná objeví každou chvíli, se Spencer zoufale snaží udržet Tobyho v bezpečí a dokáže myslet jen na jeden způsob, jak to skutečně ukončit. Kvůli obavám o svůj vztah, Hanna prosí ostatní dívky, aby přestaly využívat Calebovu pomoc s pátráním. Čím víc se Caleb zapojuje, tím větší cíl se z něj stává. Jsou však pro ostatní cenné informace, které Caleb může najít, důležitější, než je jeho bezpečnost? Mezitím se Aria zoufale snaží zachránit svůj vztah s Ezrou, který se jí stále neozývá zpět. Bude ještě jedno "rande" s Holdenem Ariinou možností, jak získat odpověď od Ezry, po které touží?

2.18 A Kiss Before Lying

Spencer pokračuje ve své taktice udržet si Tobyho dál od sebe. Spencer se zoufale snaží udržet Tobyho v bezpečný a myslí na jediný způsob, jak to celé ukončit. prosí ostatní dívky, aby přestali používat Caleba k pomoci s jejich vyhledávání. Caleb však dostane novou indícii co vlastně holky hledají.Aria se zoufale snažísvůj vztah s Ezrou,ten jí na telefony stále neodpovídá. Aria však Ezrovi dá ještě jedno ''datum'' kdy se pokusí vše zachránit.Holden jí v tom neváhá pomoct.

2.19 The Naked Truth

Den pravdy na Rosewoodské střední není jen příležitost pro studenty školy, aby vyjádřili své rozhořčení a aby zastavili týrání, ale také příležitost pro Ariu, Emily, Hannu a Spencer jak získat odpovědi na některé palčivé otázky. Spencer hledá způsob, jak najít odpovědi na to, co se děje mezi Jasonem a jejím otcem, když Jason ukáže jako garde (pozn. čí není psáno, myslím, že bude myšleno, že asi bude pomáhat na té akci). Aria i pokračuje v tázání se Holdena, co přesně dělá během "rande nocí". Hanna se snaží vyřešit poslední situaci s Kate. Ale budou dívky připraveny na to, co zjistí, když šokující pravdy budou odhaleny?Mezitím se Emily dostane pomoci od nečekaného zdroje, aby se vrátila zpět do Rosewoodského plaveckého týmu.

2.20 CTRL:A

Poté, co byla neustále pod tlakem, ohrožována a mnohem více od "A", se Emily nachází v kritické situaci a její přátelé vědí, že je třeba něčeho drastického, aby jí zachránili. Dívky se obrátí na jedinnou osobu, které důvěřují a vědí, že jejich tajemství nikomu neprozradí - Dr. Anne Sullivanová. Konečně budou moci odhalit, že jim "A" dělá ze života peklo a konečně pocítí úlevu a Emily nový smysl odvahy. Ale když je kočka ven z pytle, byla hmotnost zvednuta z jejich ramen nebo to možná právě vyvolalo netvora? A teď když si je Dr.Sullivanová vědoma "A" a toho, čím si dívky procházeli, mohla by být další osobou na cílovém listě "A"? Mezitím, Hannina babička přichází do města, aby vyvolala další potíže zkušební večeři Toma.

2.21 Breaking the Code

Aria, Emily, Hanna a Spencer jsou terčem her "A" už nějakou chvíli, zanechávajíc je citově odříznuté od jejich rodin a přátel.Ale jakmile je odhalena překvapivá, nová oběť "A", pevně sepjatá skupina krásných malých lhářek může jen získat více jednu osobu. Ale co je motivem "A", že útočí na někoho mimo skupinu nejlepších kamarádek Alison? Mezitím Spencer utíká od jejích rodinných problémů přímo do náruče Wrena, tak jako Ezrova nová nabídka ho může odstrčit daleko od Arii.

2.22 Father Knows Best

Rosewoodský tanec otců a dcer přináší velké napětí do vztahů, které jsou už tak napjaté, v epizodě "Father Knows Best". Jeden otec má špatné svědomí, jeden má dceru, které nevěří, další skrývá před jeho dcerou tajemství a jiný otec je MIA (zkratka pro "Missing in Action", tedy "chybějící v akci") - kolem a kolem není to ideální doba na každoroční rosewoodský tanec otců a dcer. S otci, kteří se je snaží napravit, a dcerami, které se snaží udržet mír, každoroční tanec vypadá, že bude jakýkoliv, ale zábavný. Mezitím Ashley pokračuje ve svém lovu za odpověďmi ohledně toho, co se děje s Hannou, s pomocí od překvapivého zdroje.

2.23 Eye of the Beholder

hářky narazí na někoho z Alisoniny minulosti, kdo by mohl být klíčem k tomu, co Ali věděla předtím, než byla pohřesovaná v epizodě "Eye of the Beholder." Aria, Emily, Hanna a Spencer jsou na cestě za odpověďmi o tom, co Alison věděla předtím, než zemřela, a můžou získat velké vodítko, když se objeví někdo s Aliny minulosti. Dundan by mohl být klíčem ke všem odpovědím, ale mohou mu věřit, že je nenechá na holičkách? A právě když mají pocit, že Duncan by mohl být jediná stopa, Jason přinese tašku osobních věcí Alison, která může být víc než jen taška plná smetí. Mezitím se Tobyho návrat do Rosewoodu přináší překvapivé shledání, které končí nebezpečně.

2.24 If These Dolls Could Talk

Hon za odpověďmi, které Ali věděla, dovede Ariu, Emily, Hannu a Spencer do zchátralé nemocnice pro panenky, která zadržuje více než jen tajemství v epizodě "If These Dolls Could Talk." Aria, Emily, Hanna a Spencer hledají smysly nových stop, které je zavedou do nemocnice pro panenky, kde se nacházejí velmi povědomé panenky a malý chlapec, který ví více, než na co je navede. Ale co by Ali přivedlo na tak strašidelné a zvláštní místo na jejím honu za "A"? A co můžou čtyři dívky zjistit o tajemstvích, která jsou ukrytá na policích mezi zapomenutými kamarády? Mezitím Jennina operace přináší více než jen možnost navrácení jejího zraku. (Zajímavost: V téhle epizodě zjistíme, že se Spencer narodila 12. 6. 1994. Můžete si toho všimnout na lahvičce jejích léků.)

2.25 UnmAsked

Aria, Emily, Hanna a Spencer konečně vstanou tváří v tvář jejich trýzniteli v epizodě "unmAsked", explosivním finále 2. řady. Rosewooský juniorský maškarní ples je perfektní místo pro další hru "A" na kočku a myš s jejími/jeho oblíbenými terči. Ale s Ariou, Emily, Hannou a Spencer v patách bude tato hra "A" její/jeho poslední?

zdroj synopsis: serialzone.cz a drobcek.blog.cz
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.